Powody, dla których warto zainwestować w pościel z lnu

Powody, dla których warto zainwestować w pościel z lnu

Pościel należy do bardzo istotnych aspektów jeśli chodzi o komfort podczas odpoczynku oraz snu. Warta uwagi jest pościel lniana, której zaletom poświęciliśmy ten tekst. Gwarantuje ona wiele korzyści dla zdrowia, które często są pomijane. Co można zyskać, śpiąc w tej naturalnej pościeli?

Len jako cenna roślina dla przemysłu 

Len może zaskakiwać – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które można ujrzeć na wielu łąkach kwietnych. Jednakże niesie ze sobą wiele ciekawych zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna i kapitalne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, ta roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest stosowany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są miłe w dotyku, delikatne materiały.

Jakie są ważne właściwości lnu? 

Z jakiego powodu wskazane jest wydać więcej niż na pościel bawełnianą i zakupić sobie taką uszytą z lnu? Sekret tkwi w fenomenalnych właściwościach włókien, jakie sprawiają, że są one idealnym materiałem na poszwy i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, skutkiem tego zapewnia kapitalny komfort latem, jak również zimą. W ciepłe dni delikatnie chłodzi, gdy jednak jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują delikatne grzanie i przyjemne otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w dobrej formie, bez nieprzyjemnego wrażenia wyczerpania i spocenia.

Dodatkowo budowa włókien powoduje, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią na niej bytować. Grzyby i bakterie również nie rozwijają się ochoczo w tym środowisku, za to len działa uśmierzająco na skórne podrażnienia – jest znakomity dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka fajnie wpływają na mikrokrążenie, wskutek tego cera na ciele oraz twarzy jest w kapitalnej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same zalety!

Co stosować do prania pościeli lnianych? 

Dużą zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle łatwa pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, w związku z tym tak łatwo się nie brudzi. Za to uwielbia wodę i im częściej jest prany, tym jest miększy oraz trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można używać  nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, trzeba tylko użyć delikatnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, jednakże z całą pewnością ta czynność nie będzie trudna.

Czy warto wybrać pościele z lnu? 

Wymieniając zalety lnianej pościeli, nie należy zapominać o aspekcie wizualnym. Materiał ten może stać się pięknym elementem wystroju, który nada sypialni surowego charakteru. W pomieszczeniach minimalistycznych, w stylu skandynawskim lub industrialnym taka pościel sprawi, że całość prezentować się będzie jeszcze lepiej. Warto dopasować do niej dodatki boho lub inne, najlepiej o neutralnych kolorach.

Tagi artykułu
Informacje
Dodany przez użytkownika: Aleksandra Woźniak
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Więcej od Aleksandra Woźniak
Tematyka: Dom i ogród