Komu rehabilitacja wyraźnie pomaga?

Komu rehabilitacja wyraźnie pomaga?

Rehabilitacja wspomaga zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Jej przeznaczeniem jest całkowity lub częściowy powrót do zdrowia pacjenta. Dlatego też jest często wykorzystywanym elementem w leczeniu. Zalecana jest po udarze mózgu, po wypadkach i urazach. Dzieci z wadami wzroku, twarzoczaszki i słuchu również znajdują w niej pomoc. Także kobiety po mastektomii są rehabilitowane. Zobacz, jakie metody są stosowane w rehabilitacji!

Komu zalecane jest leczenie prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Zapewnia ona imponujące rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz powoduje, że obrzęki prędzej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i przeróżne zwyrodnienia.

Jak działa laseroterapia i komu jest zalecana?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii można także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Jakie są wskazania do krioterapii?

Krioterapia jest zabiegiem bardzo pomocnym w wielu schorzeniach. Została udowodniona naukowo jako bardzo skuteczna. Wspiera osoby ze stanami depresyjnymi, w osteoporozie czy ze stanami zapalnymi w tkankach miękkich. Jest bardzo dobra po urazach sportowych oraz po wypadkach. Doskonale łagodzi zmiany zwyrodnieniowe. Stosuje się ją również w odnowie biologicznej. Może być zastosowana ogólnie bądź miejscowo, a o tym decyduje lekarz prowadzący pacjenta.

Tagi artykułu
Informacje
Dodany przez użytkownika: Szymon Kozłowski
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Więcej od Szymon Kozłowski
Komu rehabilitacja wyraźnie pomaga?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Tematyka: Zdrowie i odżywianie

Brak artykułów