W jaki sposób kupić pralkę dobraną do Twoich potrzeb?

W jaki sposób kupić pralkę dobraną do Twoich potrzeb?

Dla wielu osób przy wyborze pralki ważna jest jej skuteczność prania, czas prania, funkcje i programy oraz to, by cicho pracowała. Ważne są również jej parametry i to ile prania robimy tygodniowo. No i na koniec oczywiście równie istotna jest jej cena. Wybór pralki, kiedy weźmiemy pod uwagę te wszystkie czynniki, wcale nie musi być bardzo trudny. Jeżeli jednak macie dylemat, na jaką pralkę się zdecydować, prezentujemy kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej pralki do domu.

Kiedy warto wybrać – pralka automatyczna otwierana z przodu

Nowoczesna, najbardziej powszechna pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona wiele zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest bardzo prosty, obsługa również. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i przestrzeń robocza na wierzchniej powierzchni. Na rynku dostępnych jest dużo typów takich pralek: pod zabudowę czy też wolnostojących, o uniwersalnych gabarytach, slim – czyli o mniejszej głębokości, idealna do mniejszych pomieszczeń i big, czyli o dużej pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia: pralka o standardowych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Takie pralki mają jednak swoje wymagania – powinny być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach bądź łazienkach.

Pralka do mniejszych pomieszczeń ładowana od góry

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki i przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek do przodu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, jednak dostęp do prania jest trochę trudniejszy aniżeli w standardowych pralkach. Niemniej tego typu pralki mogą mieć takie same albo analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pranie i suszenie w jednym urządzeniu

Pralkosuszarki to nieco wyższy poziom komfortu. W jednym urządzeniu da się sprawnie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są różne formy suszenia, w tym poprzez ogrzewanie lub z pompą ciepła. Wiele opinii pokazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Kiedy kupić przenośną pralkę turystyczną?

Niewielka, mobilna i ułatwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one wielkością wsadu. Tego typu urządzenie możesz wykorzystać na przykład na urlopie, na działce lub w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w jakich z przeróżnych względów nie możesz bądź nie chcesz postawić standardowej pralki.

Pralki wirnikowe i zastosowanie wirówki

Pralki wirnikowe przeżywają swój renesans i wracają w nowej, ulepszonej odsłonie. Zalety ich posiadania to niewątpliwie cena i fakt, że łatwo można je przenosić. Należy jednak pamiętać, że posiadają też swoje ograniczenia. Przede wszystkim jest to pojemność, bardzo często możemy uprać naraz rzeczy do 4 kg, niby wcale nie tak mało, ale kiedy w domu są dzieci, raczej pralka wirnikowa się nie sprawdzi. Kolejną niedogodnością jest jej napełnianie i odprowadzanie wody i oczywiście brak odwirowywania. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zastosowanie wirówki, która wykona zadanie odwirowania na medal. Pralka wirnikowa ma swoje liczne uroki, ale kiedy zależy nam na czasie i częstym praniu, nie jest to najlepszy wybór.

Tagi artykułu
Informacje
Dodany przez użytkownika: Jakub Andrzejewski
Oceń
Ocena: 5.00
Liczba ocen: 1
Dodaj komentarz
Komentarze
Michał Michalski

Mam bardzo małe mieszkanie i nadal nie wiem na jaki sprzęt się zdecydować.

Oceń
  • 0
  • 0
Więcej od Jakub Andrzejewski
Tematyka: Technologia i Internet
Dla wielu osób przy wyborze pralki ważna jest jej skuteczność prania, czas prania, funkcje i programy oraz to, by cicho pracowała. Ważne są również jej parametry i to ile prania robimy tygodniowo. No i na koniec oczywiście równie istotna jest jej cena. Wybór pralki, kiedy weźmiemy pod uwagę te wszystkie czynniki, wcale nie musi być bardzo trudny. Jeżeli jednak macie dylemat, na jaką pralkę się zdecydować, prezentujemy kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej pralki do domu.Kiedy warto wybrać – pralka automatyczna otwierana z przoduNowoczesna, najbardziej powszechna pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona wiele zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest bardzo prosty, obsługa również. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i przestrzeń robocza na wierzchniej powierzchni. Na rynku dostępnych jest dużo typów takich pralek: pod zabudowę czy też wolnost...